حضور کلینیک همپا در کارگاه توسعه ی اجتماع محور

حضور کلینیک همپا در کارگاه توسعه ی اجتماع محور

کارگاه توسعه ی اجتماع محور (CDD)  توسط دبیرخانه ی شورای ملی سالمندان و با همکاری موسسه HelpAge  و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) و در روز های 16/9/98 لغایت 20/9/98 و در «مجموعه فرهنگی/ورزشی تلاش»  واقع در تهران با حضور پر رنگ و فعال تیم کلینیک مددکاری اجتماعی همپا  برگزار گردید.

دکتر حسام الدین علامه (سرپرست دبیرخانه ی شورای ملی سالمندان کشور)

در افتتاحیه این کارگاه دکتر حسام الدین علامه (سرپرست دبیرخانه ی شورای ملی سالمندان کشور) ضمن اشاره به پیشرفت های علوم اجتماعی و بیان اهمیت فعالیت های مبتنی بر اجتماع و شبکه سازی افزودند در سال 2020 قرار است الگوی بومی رویکرد توسعه اجتماع محور در کشور شکل بگیرد و در روستاها، محل ها و استان ها گسترش یابد؛ ایشان همچنین اشاره داشتند شرط بومی سازی استفاده و بهره گیری از تجارب دیگران است که در همین راستا از موسسه ی امدادرسان بین المللی سالمند (HelpAge)  بعنوان طراح و مجری این برنامه و با بیش از یک دهه سابقه در منطقه ی آسیای جنوب شرقی دعوت بعمل آمده است تا تجارب موفق خود را در این کارگاه به اشتراک بگذارند.

دکتر جودان (نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران)

همچنین در جلسه افتتاحیه، دکتر جودان (نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران) به ایراد سخنرانی کوتاهی پرداختند و بر این موضوع تاکید کردند که:« جمعیت دنیا در حال مسن شدن است و ما باید توجه خاصی به افراد سالمند داشته باشیم و بتوانیم تمهیدات جدیدی را ایجاد کنیم این در حالی است که باید «خود سالمندان» را نیز درگیر این جریان کنیم؛ در همین راستا درس‌هایی از اجرای طرح‌های مختلف در این زمینه را می گیریم و با توجه به فرهنگ و شرایط ایران آن را بومی سازی می کنیم ».

CDD چیست؟

الگوی CDD رویکردی کمک‌کننده به توسعه اجتماعی است و مستقیما می‌تواند در این زمینه سازماندهی هایی را انجام دهد؛ این برنامه اثربخش تر از برنامه های متمرکزی است که توسط دولت مرکزی اجرا میشود.

در صورت اجرای برنامه هایی با این رویکرد، بعد از گذشت حداقل 2 سال، به تدریج اثرات به کار گیری این رویکرد در جامعه آشکار میشود و پس از گذشت این مدت و اجرای صحیح این مدل،  طرح های مبتنی بر این رویکرد به صورت اتوماتیک و موثر به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

تیم کلینیک مددکاری اجتماعی همپا

شایان ذکر است،  در پایان این دوره ی آموزشی، تیم اعزامی کلینیک مددکاری اجتماعی همپا ( آقای مجید پیرهادی و خانم ها هانیه شاه محمدی و نیلوفر فیض آبادی) ، به عنوان فعال ترین گروه این دوره ی آموزشی معرفی و موفق به دریافت جوایزی در  همین زمینه شدند.

 

 

 

برچسب ها: دکتر سروی همپا, مهدی سروی همپا, کلینیک مددکاری اجتماعی همپا, کنفرانس هند, سفر خارجی, مقالات خارجی دکتر سروی همپا
تاریخ انتشار: 25-09-1398
کلیه حقوق این سایت متعلق به کلینیک مددکاری اجتماعی همپا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کلینیک مددکاری اجتماعی همپا
<br>
Hapma Social Work Clinic

کلینیک مددکاری اجتماعی همپا
Hapma Social Work Clinic
برنامه نویسی، طراحی سایت و طراحی پرتال رهکو