اختلال جنسی

اختلال جنسی

انسان در طول دوران های مختلف زندگی خود نیازهای طبیعی فراوانی دارد که باید برای پاسخ دادن به آنها اقدام کند، که یکی از مهمترین آنها نیاز جنسی است. در نقاط مختلف دنیا برای ارضاء این نیاز حیاتی انسان روش های مختلفی وجود دارد اما در کشورهایی که پایه مذهبی و دینی قوی دارند ارضاء نیاز جنسی از کانال ازدواج و تشکیل رابطه زناشویی به عنوان یک هنجار شناخته می شود . اما متاسفانه مسائل جنسی در کشورهای مذهبی به عنوان تابو شناخته شده و کمتر به واقعیت های آن پرداخته می شود . شرکای جنسی یا همان زن و شوهر به دلایل مختلف زیستی، روانی و اجتماعی ممکن است دچار اختلالاتی در رابطه جنسی شان شده و موجب نارضایتی جنسی در شریک خود شوند . نارضایتی جنسی می تواند آسیب های مختلفی همچون اعتیاد، طلاق و ارتباطات فرا زناشویی را در جامعه گسترش دهد . به همین منظور کلینیک مددکاری اجتماعی همپا بنا بر رسالت پیشگیری از آسیب های اجتماعی که بر عهده دارد در مجموعه ای از مقالات آموزشی به اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی در زمینه های رابطه جنسی سالم و لذت بخش و اختلالات جنسی می پردازد .

برای پرداختن به اختلالات جنسی ابتدا باید در مورد مراحل پاسخ جنسی طبیعی و سالم صحبت نمود . یک رابطه جنسی خوب دارای چهار مرحله اصلی می باشد :

1- مرحله میل جنسی

2- مرحله برانگیختگی جنسی

3- مرحله اوج جنسی

4- مرحله فرونشینی جنسی

ایجاد مشکل در هر کدام از این مراحل به عنوان اختلال جنسی شناخته می شوند که می توانند دلایل زیستی، روانی و اجتماعی داشته باشند . علاوه بر آنها درد ناشی از آمیزش جنسی نیز به عنوان اختلال جنسی شناخته می شود . در بخش دوم به مرحله اول ( میل جنسی ) و اختلالات مربوط به آن و دلایل به وجود آمدن و راهکارهای رفع آن پرداخته خواهد شد . متخصصین کلینیک مددکاری اجتماعی همپا آمادگی دارند تا در زمینه اختلالات جنسی به زوجین و یا افراد متقاضی در محل کلینیک یا در منزل مشاوره ارائه نمایند .

برچسب ها: دکتر سروی همپا, مهدی سروی همپا, کلینیک مددکاری اجتماعی همپا, اختلال جنسی
تاریخ انتشار: 1398-08-15
کلیه حقوق این سایت متعلق به کلینیک مددکاری اجتماعی همپا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کلینیک مددکاری اجتماعی همپا
<br>
Hapma Social Work Clinic

کلینیک مددکاری اجتماعی همپا
Hapma Social Work Clinic
برنامه نویسی، طراحی سایت و طراحی پرتال رهکو